Την Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου οι μαθητές της ΣΤ τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν  το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Κωφών Βαρηκόων  στην Πάτρα. Οι μαθητές μας  είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους του σχολείου, να συστηθούν στη νοηματική γλώσσα, να μοιραστούν ρόλους σε παιχνίδι ενσυναίσθησης με τους μαθητές του Ειδικού Σχολείου, να συμμετέχουν από κοινού σε εργαστήρι ζωγραφικής με θέμα το νερό και να παίξουν ένα ομαδικό παιχνίδι στο εσωτερικό του σχολείου με τελικό σκορ 9-10!!!

Ευχαριστούμε τη διευθύντρια του σχολείου για τη θερμή υποδοχή, το διδακτικό και βοηθητικό προσωπικό για την ευγένεια και τη συνεργασία , μα πάνω από όλα τους μαθητές , τον Κωνσταντίνο και τον Βασίλη… που μας έδειξαν  πως όταν υπάρχει αγάπη και ενσυναίσθηση, όλα τ ΄άλλα περισσεύουν!!!